Вишеградський Фонд

Міжнародний Вишеградський Фонд (МВФ) є міжнародною донорською організацією, створеною у 2000 році країнами Вишеградської групи – Чехією, Угорщиною, Польщею та Словаччиною – для сприяння регіональному співробітництву у Вишеградському регіоні (Вишеградській четвірці), Західних Балканах та країнах Східного партнерства. МВФ робить це шляхом виділення 8 мільйонів євро у формі грантів і стипендій, які щорічно рівними внесками надаються усіма країнами Вишеградської четвірки. Інші країни-донори (Канада, Німеччина, Нідерланди, Південна Корея, Швеція, Швейцарія, Сполучені Штати Америки) виділяють ще мільйонів євро у формі різних грантових схем, що реалізовуються Фондом з 2012 року.

Позицією МВФ є бачення, згідно з яким гранти та стипендії стануть каталізатором просування інноваційних ідей у Центральній та Східній Європі.

 

Конференція міністрів закордонних справ (КМ) є найвищим органом прийняття рішень у МВФ. Конференція складається з міністрів закордонних справ країн Вишеградської групи і відбувається не рідше одного разу на рік в країні-члені організації, яка здійснює щорічне головування. КМ визначає розміри щорічних внесків від кожної країни-члена Вишеградської четвірки, затверджує правила процедур секретаріату Фонду і затверджує бюджет Фонду.

Рада послів (РП) затверджує проекти, рекомендовані для фінансування МВФ. Рада складається з послів країн-членів Вишеградської четвірки, які акредитовані у країні-члені, що поточно є головою Конференції міністрів закордонних справ, і збирається не рідше одного разу на шість місяців. РП розробляє програми та документи для засідань Конференції міністрів закордонних справ, забезпечує моніторинг, контроль та оцінку діяльності Фонду.